Archiwum newsów
7.06.2013 Po niemal dziesięciu latach od wydania Defiance, w końcu doczekaliśmy się zapowiedzi nowej części Legacy of Kain. Po wielu plotkach, które ukazywały się na przestrzeni ostatnich miesięcy, firma Square-Enix ogłosiła, że w produkcji znajduje się gra NOSGOTH. Co ciekawe, nie jest ona tworzona przez studio Crystal Dynamics. Dowiedzieliśmy się również, że NOSGOTH będzie umiejscowione w tym samym uniwersum co poprzednie części Legacy of Kain oraz, że jest grą multi-player. Więcej szczegółów znajdziecie na forum.

16.02.2010 Polski wydawca LoK'a, firma Cenega, zapowiedział wydanie Legacy of Kain: Antologia. Na DVD znajdziemy cztery części Legacy of Kain (brakuje pierwszego Blood Omena) wraz z patch'ami, więc jeśli ktoś ich jeszcze nie ma to teraz ma doskonałą okazję by się w nie zaopatrzyć. Tutaj można zobaczyć okładkę Antologii.

14.09.2009 W końcu znalazłem trochę czasu i uzupełniłem leksykon o wiele nowych postaci. Brakuje już tylko kilku mniej znaczących.

Z ciekawostek, Blood Omen 1 ponownie trafił do oficjalnej sprzedaży. Stało się tak za sprawą Sony i amerykańskiego PlayStation Store. Pierwsza część Legacy of Kain jest dostępna w wersjach na konsole PS3 i PSP w cenie 6$.

8.05.2009 Jakiś czas temu pojawiła się w sieci informacja o fanowskiej grze Legacy of Kain Prodigal Sons. Projekt ten opowiada historię Raziela za czasów Imperium Kaina. Póki co ukazało się krótkie demo, ale autor zapowiada regularne wypuszczanie aktualizaji rozszerzających rozgrywkę. Gra zapowiada się bardzo ciekawie. Informacje o Prodigal Sons można uzyskać tutaj lub na forum.

7.05.2009 Dodałem nowy dział - FAQ. Znajdziecie tam odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania odnośnie Legacy of Kain, zarówno te dotyczące fabuły jak i problemów technicznych.

20.02.2009 Wygląda na to, że po ponad pięciu latach od premiery Defiance, doczekamy się polonizacji tej gry. Oczywiście nieoficjalnej. Projektem zajmuje się ekipa z Kochatak-group przy współpracy z naszą forumową Robaczek, która swego czasu przetłumaczyła dialogi wszystkich części (do pobrania w dziale download). Mam głęboką nadzieję, że projekt zostanie ukończony i będzie prezentował odpowiednio wysoki poziom (bo od braku polonizacji, gorsza jest zła polonizacja). Do dyskusji o przedsięwzięciu zapraszam na forum.

19.02.2009 Zmiany, zmiany, zmiany. Świat się zmienia, internet się zmienia, to i LoKpoland musi się zmieniać. Kod strony napisałem praktycznie od nowa, unowocześniając go i odchudzając. Czy zobaczycie jakąś różnicę? Żadnej! Co najwyżej wasze przeglądarki odetchną :P Ale taka już dola webmastera, on haruje, a efektów nie widać. Ale dzięki temu updateowi łatwiej będzie mi zarządzać stronką i wprowadzać na niej zmiany.

W związku z zastosowaniem hiper zaawansowanych technik prosto z NASA, konieczne stało się przeniesienie strony na inny serwer. Nowy adres stronki możecie zobaczyć w pasku przeglądarki (oczywiście nadal można wchodzić przez alias z glt.pl na końcu). Mam nadzieję, że transfer będzie szybki, awarie jak najrzadsze, a reklamy jak najmniej uciążliwe.

Przy okazji wprowadziłem kilka innych zmian:
- podstrona o Vae Victis
- podstrona poświęcona The Dark Prophecy
- nowa ankieta
- paczka kursorów wykonana przez Michaelg
- and last but not least: możliwość zmiany kolorystyki forum - jeśli nie odpowiada komuś czerwono-czarny styl, może go zmienić na dole menu

Warto też wspomnieć, że Eidos boryka się z problemami finansowymi (a kto ich nie ma ostatnimi czasy...) i jest coraz więcej firm zainteresowanych jego kupnem. Ostatnio Square Enix wyszedł na prowadzenie.

16.11.2008 Ostatnio świat Legacy of Kain zadrżał w posadach, jak trafnie określił to ktoś na forum. Stało się tak za sprawą odkrycia pewnych informacji o nie ujawnionym projekcie Legacy of Kain zatytułowanym The Dark Prophecy. Miała to być rzekomo gra przygotowywana w 2004 roku. Prace nad nią jednak przerwano po trzech miesiącach. I prawdopodobnie nigdy nie dowiedzielibyśmy się o tej skasowanej części LoK'a, gdyby dwóch grafików nie umieściło na swoich stronach z portfoliami kilku screenshot'ów przygotowywanych przez nich poziomów. Screeny te zobaczyć można TUTAJ oraz TUTAJ (drugi tytuł od dołu) . Widzimy na nich Kaina (prawdopodobnie ten sam model co w Defiance) przemierzającego lokację, która przypuszczalnie jest Bastionem Maleka (ale to tylko fanowskie przypuszczenia). Możemy zobaczyć również kilka modeli broni i elementów otoczenia. Jak na razie nie doczekaliśmy się komentarza za strony Crystal Dynamics. Zapraszam do dyskusji na temat The Dark Prophecy na forum.

Poza tym dodałem do działu Fan Art dwie grafiki autorstwa Blackmistress. Polecam!

04.09.2008 Dwie sprawy. Pierwsza to taka, że dziś mija dokładnie rok od założenia aktualnej, trzeciej edycji forum. Samo LoK Poland istnieje już 4 lata. Z tej okazji stworzyłem test dla wszystkich polskich fanów Legacy of Kain. Podejmij wyzwanie Lorda Kaina - sprawdź czy jesteś fanatykiem LoK!

Druga sprawa to tradycyjny wrześniowy update stronki:
- uzupełniony dział Blood Omen 2
- uzupełniony dział Soul Reaver 2
- uzupełniony dział Defiance
- biografia Raziela dodana do leksykonu postaci (niedługo kolejne artykuły)
- dodane screeny do biografi Kaina
- opis Sanktuarium Klanów dodany do Świata Nosgoth
- w fan art: poprawione niedziałające linki do komiksów UthersonL'a oraz 6 nowch z mojej serii fast-food
- wyżej wspomniany quiz wiedzy o LoK'u

01.06.2008 Dawno temu zrobiłem update w którym dodałem pełno nowych działów w menu. Właśnie zacząłem ich uzupełnianie. Na pierwszy ogień poszły Blood Omen (galeria, bronie i zbroje, umiejętności, bossowie, ciekawostki) i Soul Reaver (galeria, umiejętności, przeciwnicy, bossowie, ciekawostki). Wszystko ozdobione screenami mojej własnej roboty (a jak, na łatwiznę nie idę :P). Niedługo kolejne działy :)

15.05.2008 Update specjalnie dla robaczka (która to swoją drogą stworzyła super stronę o LoK'u - Legacy of Kain: Archives). Kilka drobnych zmian w systemie wyświetlania newsów, dodany nowy fan fiction (autrostwa Poi'a) i krótkie opisy do starych. Na więcej czasu nie miałem bo jestem w trakcie pisania matur, ale już je kończę niedługo, więc może wezmę się za ten leksykon (ale niczego nie obiecuję...).

13.02.2008 Witam na Legacy of Kain Poland w nowym roku. Drobny update: opis nowej motody uruchomienia Soul Reaver 1 na Xp i Vista (przy użyciu programiku WinplayFix), w download 58 kart LoK wykonanych przeze mnie dawno temu w programie Magic Set Editor oraz lista wszystkich przeciwników z Blood Omena 1 (w ciekawostkach w dziale BO1) wykonana przez MgM'a.

24.11.2007 Wrzuciłem na stronkę nowe fan-fictiony, które pojawiły się na forum. Wśród nich: moja długaśna (22 strony, 11 117 wyrazów, 73 639 znaków) epopeja opowiadająca o losach Braci Sarafańskich, humorystyczny pamiętnik Melchiaha autorstwa Skadi (polecam!) oraz dwa opowiadanka MgM'a o łowcach. Z innych newsów, powstaje nowa polska stronka o LoK'u współpracująca z forum legacy of kain poland. Pamiętacie o odwiedzaniu go!

13.10.2007 Mały update. Nowa księga gości, gdyż padł serwis na którym była stara. Nowa ankieta, poprawa błędów w cytatach, dodane do Fan Art komiksy UthersonL'a z forum.

16.09.2007 Robaczek uzupełniła zbiór spolszczeń o te z BO1 i BO2. O ile mi wiadomo jest to pierwsze spolszczenie dialogów z Blood Omena 2 :] Dostępne tylko u nas :P

13.09.2007 W downloadzie znajdziecie spolszczone dialogi do SR1, SR2 i Defiance autorstwa forumowiczki o nicku Robaczek.

04.09.2007 Jest nowe forum!!!! Wprawdzie nie da sie odzyskać starych postów i musimy zaczynać od nowa, ale jest pewien że damy rade :P Nowe forum dostępne jest pod adresem www.lokpoland.fora.pl Wchodźcie i rejestrujcie się jak najszybciej, trzeba rozruszać nowe forum.

31.08.2007 No takiego updatu jeszcze nie było nigdy :P Oto lista zmian:
- poprawiony layout, zgodnie z sugestiami niektórych, na bardziej przejrzysty
- rozbudowane menu, dodane nowe działy z których tylko narazie część jest gotowa
- informacje o poszczególnych częściach i kody do nich
- dodane informacje o runach
- dodana podstrona z tapetami z poszczególnych części LoK'a
- poprawiłem w programie graficznym zdjęcia fresków, na bardziej przejrzyste i jaśniejsze
- drobne zmiany w linkach i downloadzie
- podstrona o starym forum
- podstrony o lini czasu i mapach
- nowa ankieta
- and the last but not the least, losowo generowany cytat pod logiem strony ;)
Postaram się uzupełnić nowe działy, ale to troche potrwa ze względu na brak screenów (musze przejść jeszcze raz wszystkie części...). O leksykonie też nie zapomniałem, ale brak czasu daje mi sie we znaki.

11.08.2007 Forum od dłuższego czasu znowu nie działa i raczej nie wróci w najbliższym czasie. Jeśli kiedykolwiek zostanie reaktywowane tu o tym przeczytacie.
Podobnie jak o wszystkich nowinkach o legacy of kain.

P.S. Do downloadu dodałem spolszczenie dialogów z Defiance, autorstwa Winnetu. Jeśli ktoś słabo zna angielski to polecam.

25.06.2007 Forum wróciło (jest jak bohaterowie komiksów, ginie by za pare dni odrodzić się jeszcze silniejszym :P)

13.06.2007 No niestety, forum znów padło. Jeśli wróci albo jeśli kiedykolwiek pojawi się nowe to znajdziecie tu o tym informacje. Także fani Legacy of Kain, pamiętajcie o LoK Poland!!!

17.08.2006 Moje pesymistyczne przypuszczenia się nie sprawdziły i forum wróciło. Zapraszam ponownie pod ten sam adres :) http://lokpoland.myfreebb.com

17.08.2006 Same złe wieści. Po pierwsze forum padło i wszystko wskazuje na to że na stałe. Jeśli tak to będzie trzeba zrobić nowe :( Informować będe na bierząco.
Drugą złą informacją jest to że Tony Jay, aktor podkładający głos pod Mortaniusa (w BO1) i Elder Goda (Sr1,Sr2,Def), nie żyje :( Rest in Peace Tony Jay [*]

23.06.2005 Duży Update był. W końcu, nareszcie skończyłem "Świat Nosgoth" - wszystkie artykuły gotowe. Teraz sie wezmę za Leksykon. Zrobiłem też drobne zmiany w layout'cie, buttony i bannery dodałem do "infa" (BTW, button LoK Poland można zobaczyć na www.metalgear-hq.prv.pl) oraz dodałem moje komiksy o LoK'u do "fan arta". Przypominam że chętnie przyme wszystkie fan fictiony i arty i zamieszcze je na stronce, także wysyłajcie na maila.

11.06.2005 Od teraz newsy będa się pojawiać w takich tabelkach. Proste, przejrzyste i mało pracy z tym jest :P Dodałem także Program do odtwarzania .bik do downloadu, link do topicu na forum gdzie jest bardzo duzo linków oraz zmieniłem w menu "Admin Strony" na "Info o stronce".

16.04.2005 Dodałem kursory reaverki do downloadu, drobne zmiany w layout'cie (m.in. zmieniłem logo, thx Lucasson!) oraz kursor powinien teraz wyglądać jak reaver (wiem że działa w IE6, nie działa w Mozilli, nie wiem jak jest w innych przeglądarkach). Oprócz tego dodałem nową mapę nosgoth (poskładana z kawałków mapy z intra BO2, rarytas normalnie!) oraz 2 nowe linki.

12.04.2005 Nowy download, wreszcie wygląda profesjonalnie :P

11.04.2005 Nowa księga gości oraz nowy (sprawny, nie tak jak tamten stary) licznik.

02.04.2005 Napisałem historie Nosgoth, dałem freski z defiance oraz linie czasu. Dodałem także nowy link do polskiej stronki- Night Fox

24.03.2005 Dodałem nowy FF (by Goryl), opisy 4 miejsc z BO2 oraz poprawiłem strone główną leksykonu.
P.S. Eidos został kupiony za 71 mln. funtów brytyjskich przez Elevation Partners. Szczegóły na forum.

21.03.2005 Dodałem opis Dark Edenu i Oracle's Cave, kilka informacji w dziale "Admin" oraz kilka linków.

20.03.2005 Dodałem opisy kilku miejsc w Nosgoth (Avernus, Coorhagen i inne), mapy Nosgoth, 4 Fan Fictiony i stronę główną leksykonu postaci.

17.03.2005 Stronka powstaje! :):):)

Copyrights © Wszelkie prawa zastrzeżone.