Blood Omen 2 - Przeciwnicy
Na swojej drodze ku odzyskaniu kontroli nad Nosgoth, Kain spotyka wielu przeciwników. Są wśród nich zarówno służący Sarafan Lordowi ludzie, jak i istoty z innego wymiaru.

PRZECIWNICY


Obrazek

Nazwa

Opis

Miejsce Występowania

Łotrzyk

Przestępcy

Są to pospolici opryszkowie i złodzieje, którzy czają się nocą na bezbronne ofiary. Stanowią raczej łatwą przekąskę, niż prawdziwe zagrożenie. Można napotkać łotrów z maczugami i złodziejki z kuszami oraz nożami.

Slumsy, Dzielnica Przemytników i Niższe Miasto

Najemnik

Najemnicy

Najemnicy są na usługach Zakonu i głównie strzegą Dzielnicy Przemysłowej. Występują wojownicy z sejmitarami i wojowniczki z kuszą i mieczem.

Dzielnica Przemysłowa

Przemytniczka

Przemytnicy

Przemytników napotkać można w Kanionach, gdzie strzegą karawany przed demonami i złodziejami. Mężczyźni walczą szablami, a kobiety mieczami lub toporkami.

Kaniony

Glyphwright

Glyphwrights

Glyphwrights zajmują się obsługą rozsianej po mieście instalacji Glyph - zasilającej bramy i różne urządzenia. Nie są wojowniczym typem. Uciekają gdy tylko zobaczą Kaina. O ich prawdziwej naturze przekonać mógł się dopiero w Device, gdzie okazało się, że Glyphwrights to tak naprawdę Hyldeni.

różne dzielnice miasta

Żołnierz Sarafański

Żołnierze Zakonu Sarafanów

W mieście roi się od pospolitych żołnierzy Sarafańskich. Patrolują oni miasto i strzegą ważnych obiektów, tworząc coś na kształt straży miejskiej. Walczą mieczami lub berdyszami o wielkim ostrzu. Ci drudzy są dodatkowo zakuci w wielką zbroję i potrafią bardzo skutecznie parować ataki, co czyni ich wymagającym przeciwnikiem.

różne dzielnice miasta

Rycerz Sarafański

Rycerze Zakonu Sarafanów

Rycerze Sarafańscy stanowią elitę armii Zakonu. Posiadają zbroje zasilane magią Glyph, która ostrzega ich gdy w pobliżu znajduje się wampir. Dlatego też niemożliwe jest zakradnięcie się do nich pod postacią mgły. Spotkać można dwa typy. Jeden ma jednoręczny miecz lub cienki miecz o dwóch ostrzach. Drugi, lepiej opancerzony, posiada szeroki miecz z wygrawerowanymi magicznymi runami. Są bardzo groźnymi przeciwnikami, szczególnie w grupie.

różne dzielnice miasta

Kapłan Sarafański

Kapłani Zakonni

Kapłani to ta bardziej uduchowiona część Zakonu Sarafańskiego. Nie mniej przynależność do Zakonu zoobowiązuje i gdy trzeba też chwytają za broń. Jest nią krótka broń drzewcowa w kształcie Sarafańskiego krzyża. Gdy spotyka ich Kain, ich umysły są pod kontrolą Marcusa, który każe im atakować wampira.

Wyższe Miasto

Insektopodobny Demon

Demony

Demony występujące w Meridian różnią się znacznie od chociażby tych z Avernus, co nie znaczy, że są mniej groźne. Wyglądem przypominają wielkie pajęczaki i owady. Jad, którym potrafią pluć oraz bardzo zwinne i szybkie odnóża, którymi atakują i parują ciosy, czynią z nich wymagających przeciwników. W Hylden City Kain napotyka również wyjątkowo potężną odmianę - niebieskiego Demona, którego nie sposób pokonać.

Kaniony, Eternal Prison, Hylden City

Strażnik Eternal Prison

Strażnicy Więzienia

Strażnicy więzienia nie tylko strzegą jego mieszkańców, ale również poddają ich strasznym torturom. Wyglądają jak archetyp Śmierci, przybrany w zbroję i długą szatę. Lewitują i potrafią stawać się niewidzialni, co znacznie utrudnia Kainowi walkę z nimi. Posługują się wielką kosą.

Eternal Prison

Szkielet

Szkielety

Te szkieleto podobne zjawy pojawiają się tylko w jednym miejscu w grze. Stanowią spore wyzwanie i co gorsze, mają bardzo małą ilość krwi, potrzebnej przecież do zregenerowania sił witalnych. Rogi, które mają na głowach świadczą, że Szkielety nie są raczej duchami byłych więźniów Eternal Prison.

Eternal Prison

Hylden

Hyldeni

Hyldeni - antyczna rasa, niegdyś wygnana z Nosgoth przez Starożytnych, powrócili i podporządkowali sobie Nosgoth. W Meridian zbudowali własne miasto - Hylden City. Tam też głównie występują, jednak natknąć się na nich można również przy Device. Są bardzo silni i wytrzymali. Napotkać można pospolitych Hyldenów w niebieskich szatach oraz Hyldenów-wojowników, noszących tylko przepaski na biodrach. Ci drudzy są szczególnie groźni, gdyż zamiast dłoni mają długie ostrza, walkę którymi opanowali do perfekcji. Jednak najpotężniejszym Hyldenem w grze jest nie kto inny, jak Sarafan Lord we własnej osobie.

Device, Hylden City

Copyrights © Wszelkie prawa zastrzeżone.