Blood Omen 2 - Umiejętności
W świecie Legacy of Kain wampiry posiadają tak zwane Mroczne Dary. Są to unikatowe moce, które rozwijają się z czasem. Kain zabijając kolejnych bossów przejmuje ich Mroczne Dary, stając się coraz potężniejszym.

MROCZNE DARY


Obrazek

Nazwa

Źródło Pozyskania

Opis

Forma Mgły

Forma Mgły

od początku

Moc znana już z poprzedniej części przygód Kaina. Pozwala mu ona na zniknięcie wśród mgły i praktycznie stanie się niewidzialnym. Dzięki tej umiejętności Kain może zakraść się do przeciwnika i efektownie zabić go po cichu.

Furia

Furia

od początku

Blokując ataki przeciwników, wzrasta poziom gniewu Kaina. Gdy osiągnie pełnię, Kain może wykonać pojedynczy, bardzo silny cios, którego żaden przeciwnik nie jest w stanie zablokować.

Skok

Skok

Faustus

Ten dar umożliwia Kainowi oddanie skoku na bardzo dużą odległość. Przydaje się on nie tylko do pokonywania przeszkód terenowych, ale również pozwala szybko skrócić dystans do przeciwnika i obalić go uderzeniem na ziemię.

Urok

Urok

Marcus

Dar Uroku przypomina czar Control Mind z Blood Omena. Pozwala on Kainowi na przejęcie kontroli nad czyimś umysłem i pokierowanie daną osobą. Niestety działa tylko na słabych, niczego nie spodziewających się umysłach.

Berserk

Berserk

Sebastian

Podobnie jak Furia, dar ten wymaga pełnego gniewu. Umożliwia wpadnięcie Kainowi w szał bojowy, w którym zadaje on bardzo szybkie, silne i niemożliwe do zablokowania ciosy.

Telekineza

Telekineza

The Seer

Telekineza była darem dla Kaina od tajemniczej Seer. Pozwala mu ona na manipulowanie przedmiotami siłą umysłu. Dzięki temu Kain mógł dostać się do miejsc chronionych specjalnymi zamkami Hyldenów. Telekineza umożliwia również Kainowi zaatakowanie przeciwników na dystans skoncentrowaną energią kinetyczną.

Podpalenie

Podpalenie

Magnus

Dar podpalenia jest najpotężniejszym atakiem w grze. Po osiągnięciu pełni gniewu, Kain może wywołać pod przeciwnikiem wybuch ognia, który błyskawicznie spala każdego. Jedynie Sarafan Lord okazał się na tyle wytrzymały, by przeżyć ten atak.

Copyrights © Wszelkie prawa zastrzeżone.