The Dark Prophecy

The Dark ProphecyPo ukazaniu się Defiance, rozpoczęto wstępne prace nad następną częścią sagi - Legacy of Kain: The Dark Prophecy. Tytułowym Mrocznym Proroctwem jest prawdopodobnie przepowiednia Starożytnych, mówiąca o tym, że nadejdzie Dziedzic Równowagi (Kain), który przywróci władzę nad Filarami ich prawowitym właścicielom (czyli wampirom). Prawdopodobnie scenariusz był już napisany i zaczęto prace nad elementami graficznymi i pierwszymi lokacjami. Jednak nie wszystko potoczyło się tak, jakbyśmy tego chcieli. Projekt został anulowany po 3 miesiącach od rozpoczęcia prac. Reżyser Soul Reaverów i Defiance, pani Amy Hennig opuściła Crystal Dynamics, a Eidos nakazał studiu stworzyć nowego Tomb Raidera (Tomb Raider: Legenda). I tak o to, zamiast nowych przygód Kaina, dostaliśmy Larę Croft.

O samym The Dark Prophecy prawdopodobnie nie dowiedzielibyśmy się nigdy, gdyby nie trójka grafików ze studia Ritual Entertainment, którzy pracowali nad grą. Zamieścili oni na swoich stronach screenshoty z anulowanego projektu. Zobaczyć je można tutaj.

Na pierwszej z podanych stron, zamieszczone zostało logo i krótka informacja o The Dark Prophecy. Są tam również screeny z jakiejś górskiej twierdzy. Jest tam pełno symboli sarafańskich, a Kain walczy z ożywionymi zbrojami (takimi jak Malek). Można wyciągnąć wniosek, że lokacją jest Bastion Maleka, który Kain odwiedził w Blood Omenie. Fort położony wysoko w górach, sarafańskie symbole i ożywione zbroje zdają się to potwierdzać. Zastanawiające są wielkie metalowe głowy, które mają w sobie coś z Hyldeńskiej technologii.

Na drugiej ze stron możemy natomiast zobaczyć jakąś podziemną lokację, wyglądającą na kopalnię (kopalnie Willendorfu?). Sarafański posąg i rurociąg z parą mogą świadczyć, że akcja miała mieć miejsce w czasach Blood Omena 2. Zamieszczone jest również kilka zdjęć modeli 3D. Przedstawiają m. in. typowo Sarafańskie bronie drzewcowe oraz posągi wojowników i kapłanów (?).

Gdyby projekt nie został anulowany, już dawno temu poznalibyśmy dalszą część historii. Tymczasem w chwili gdy piszę te słowa, minęło już 5 lat od premiery Defiance, a Crystal Dynamics zdążyło zrobić 3 Tomb Raidery. Póki co, nie została zapowiedziana żadna nowa część Legacy of Kain. Ale miejmy nadzieję, że kiedyś się jej doczekamy.
Copyrights © Wszelkie prawa zastrzeżone.