Soul Reaver 2 - Reavery
Przemierzając Nosgoth w różnych erach czasowych, Raziel jest czasami zmuszony ulepszyć swoje widmowe ostrze. Do zmiany ulepszeń służą rozsiane w różnych miejscach studzienki mocy. Oto odmiany Wraith Blade występujące w Soul Reaver 2:

WRAITH BLADE


Obrazek

Nazwa

Miejsce Zdobycia

Opis

Wraith Blade

Wraith Blade

od początku

Jest to podstawowe ostrze Raziela, to samo któro towarzyszyło mu podczas pierwszego Soul Reavera. Po pewnym czasie zostaje ono jednak ulepszone. Raziel nie musi już mieć pełnego zdrowia aby korzystać z ostrza. W wymiarze materialnym może on je aktywować i dezaktywować w dowolnym momencie. W wymiarze spektralnym jest ono cały czas aktywne.

Dark Reaver

Dark Reaver

Bagna w Termogent Forest

Dark Reaver to ostrze napełnione mocą ciemności. Pozwala on na oślepienie strażników przejść i utworzenie widmowych mostów w specjalnych miejscach.

Light Reaver

Light Reaver

Great Southern Lake

Light Reaver to ostrze napełnione mocą światła - przeciwieństwo Dark Reavera. Wystrzeliwane z nigo pociski aktywują specjalne kryształy chroniące niektóre z przejść.

Air Reaver

Air Reaver

Okolice Janos Audron's Retreat

Air Reaver to ostrze napełnione mocą powietrza. Jest wielce użyteczny w przemierzaniu Nosgoth. Wystrzeliwane z niego pociski rozbijają bariery, aktywuje on specjalne wyloty powietrza pozwalające poszybować Razielowi w górę oraz sprawia, że Raziel jest lżejszy i może swobodniej poruszać się po bagnach.

Fire Reaver

Fire Reaver

Janos Audron's Retreat

Fire Reaver to ostrze napełnione mocą ognia. Pozwala rozmrozić zamarzniętą taflę jeziora oraz otworzyć pewne wrota w siedzibie Janosa Audrona. No a poza tym - efektownie wygląda ;)

Blood Reaver

Blood Reaver

Sarafan Stronghold

Blood Reaver nie jest ulepszeniem Wraith Blade. Tak jak Widmowe Ostrze jest duszą Soul Reavera, tak Blood Reaver to jego materialna powłoka. Raziel zdobywa ten potężny, antyczny miecz pod koniec gry. Czyni on Raziela nieśmiertelnym, jednak wynika to raczej z mechaniki rozgrywki niż ma fabularne uzasadnienie (gdyby Raziel zginął i przeniósł się do wymiaru spektralnego, upuściłby ostrze i mógł je zgubić, a to było by sprzeczne z dalszą fabułą).

Copyrights © Wszelkie prawa zastrzeżone.